ASAA 2004 High School State Championships
Sponsored by First National Bank
Jim Whisenant Ski Trails, Birch Hill Recreation Area, Fairbanks, AK
 February 26-28, 2004
Girls Skimeister Standings
 Rank Name Team Skate
Place
Skate
Time
Classic
Place
Classic
Time
Overall
Time
Time
Behind
1 RONSSE, Katie Service HS 1 0:24:38.2 1 0:16:21.9 0:41:00.1 0:00:00.0
2 PHELPS, Aleta Homer HS 4 25:53.0 3 0:17:21.9 0:43:14.9 0:02:14.8
3 HABERMANN, Elisabeth Skyview HS 2 25:34.1 6 0:18:02.2 0:43:36.3 0:02:36.2
4 GILLIS, Christina West Valley HS 3 25:51.4 5 0:17:48.0 0:43:39.4 0:02:39.3
5 QUINLEY, Elizabeth East Anchorage HS 8 26:47.3 2 0:17:07.6 0:43:54.9 0:02:54.8
6 RORABAUGH, Becca West Valley HS 10 26:55.6 4 0:17:23.3 0:44:18.9 0:03:18.8
7 BRASSFIELD, Amanda Service HS 5 26:09.6 7 0:18:12.0 0:44:21.6 0:03:21.5
8 FRANZMANN, Katie Soldotna HS 7 26:34.1 14 0:18:41.0 0:45:15.1 0:04:15.0
9 MATHIS, Lana Service HS 9 26:48.4 16 0:18:43.8 0:45:32.2 0:04:32.1
10 MERY, Adele West Valley HS 15 27:33.5 8 0:18:15.7 0:45:49.2 0:04:49.1
11 WIDNESS, Janna Service HS 13 27:30.0 11 0:18:32.7 0:46:02.7 0:05:02.6
12 EIBEN, Ky Service HS 12 27:15.3 18 0:18:47.7 0:46:03.0 0:05:02.9
13 EMBICK, Elizabeth Valdez HS 11 27:04.3 23 0:19:00.8 0:46:05.1 0:05:05.0
14 FRITZ, Lauren Chugiak HS 16 27:52.6 9 0:18:22.5 0:46:15.1 0:05:15.0
15 HOLMES, Chelsea Dimond HS 14 27:31.5 21 0:18:58.8 0:46:30.3 0:05:30.2
16 MJOS, Brita East Anchorage HS 17 27:57.7 17 0:18:46.9 0:46:44.6 0:05:44.5
17 TURNER, Liz Chugiak HS 22 28:46.0 10 0:18:22.6 0:47:08.6 0:06:08.5
18 PANKOSKI, Katy Soldotna HS 19 28:22.5 19 0:18:49.3 0:47:11.8 0:06:11.7
19 DENKEWALTER, Grethe West Anchorage HS 21 28:32.3 13 0:18:40.4 0:47:12.7 0:06:12.6
20 WORCESTER, Fiona West Anchorage HS 18 28:01.0 26 0:19:13.6 0:47:14.6 0:06:14.5
21 KORNFIELD, Tamra East Anchorage HS 24 28:52.2 15 0:18:41.7 0:47:33.9 0:06:33.8
22 JOHNSON, Laura West Valley HS 20 28:28.2 25 0:19:07.5 0:47:35.7 0:06:35.6
23 RAMEY, Kalen Service HS 26 29:07.4 20 0:18:57.8 0:48:05.2 0:07:05.1
24 TURNER, Katie Chugiak HS 31 29:46.4 12 0:18:37.7 0:48:24.1 0:07:24.0
25 SCHMIDT, Ingrid Lathrop HS 25 28:55.0 27 0:19:40.4 0:48:35.4 0:07:35.3
26 JOHNSON, Erin Chugiak HS 32 29:54.0 24 0:19:01.9 0:48:55.9 0:07:55.8
27 SMOLA, Jenny Soldotna HS 29 29:33.2 29 0:19:45.6 0:49:18.8 0:08:18.7
28 TARRIES, Elisha Skyview HS 23 28:48.6 40 0:20:33.4 0:49:22.0 0:08:21.9
29 HAGEN-LILLEVIK, Synneva Kenai Central HS 34 30:01.0 28 0:19:42.3 0:49:43.3 0:08:43.2
30 GEARRY, Kristin Colony HS 30 29:42.2 33 0:20:06.7 0:49:48.9 0:08:48.8
31 BRADLEY, Alice Chugiak HS 28 29:21.4 38 0:20:29.3 0:49:50.7 0:08:50.6
32 OSLAND, Brittany Soldotna HS 27 29:20.1 46 0:20:48.8 0:50:08.9 0:09:08.8
33 KREILKAMP, Hannah East Anchorage HS 33 29:55.0 36 0:20:15.5 0:50:10.5 0:09:10.4
34 HATTON, Jasmine East Anchorage HS 38 30:25.7 30 0:19:48.1 0:50:13.8 0:09:13.7
35 FITZGERALD, Kate Palmer HS 36 30:20.9 31 0:19:55.6 0:50:16.5 0:09:16.4
36 ORLEY, Andrea Dimond HS 41 30:42.7 32 0:20:01.1 0:50:43.8 0:09:43.7
37 GLASER, Sarah Seward HS 35 30:02.1 54 0:21:03.0 0:51:05.1 0:10:05.0
38 TSIGONIS, Elizabeth Lathrop HS 40 30:39.3 42 0:20:37.8 0:51:17.1 0:10:17.0
39 MERKES, Kendra Skyview HS 42 30:46.4 45 0:20:46.4 0:51:32.8 0:10:32.7
40 WALTON, Lily Lathrop HS 39 30:36.9 57 0:21:15.9 0:51:52.8 0:10:52.7
41 JOST, Allison East Anchorage HS 43 31:00.3 48 0:20:54.3 0:51:54.6 0:10:54.5
42 DETHLEFS, Amy Chugiak HS 44 31:03.2 49 0:20:54.6 0:51:57.8 0:10:57.7
43 HAMM, Sarah Dimond HS 48 31:47.7 35 0:20:13.0 0:52:00.7 0:11:00.6
44 WILSON, Carolyn Dimond HS 49 32:02.1 34 0:20:07.4 0:52:09.5 0:11:09.4
45 GLASER, Jolie Seward HS 37 30:21.6 67 0:22:01.9 0:52:23.5 0:11:23.4
46 OSTERMICK, Melissa Su Valley HS 51 32:05.2 37 0:20:20.0 0:52:25.2 0:11:25.1
47 CASWELL, Tess Soldotna HS 47 31:41.4 53 0:21:01.1 0:52:42.5 0:11:42.4
48 MCMAHON, Julia West Anchorage HS 46 31:39.8 60 0:21:24.3 0:53:04.1 0:12:04.0
49 DOUGHERTY, Emily Colony HS 55 32:35.3 44 0:20:45.3 0:53:20.6 0:12:20.5
50 WORCESTER, Rosalind West Anchorage HS 53 32:08.8 56 0:21:15.3 0:53:24.1 0:12:24.0
51 RULIEN, Megan West Anchorage HS 52 32:07.3 58 0:21:19.3 0:53:26.6 0:12:26.5
52 BROOKS, Rose Bartlett HS 54 32:31.0 52 0:20:57.0 0:53:28.0 0:12:27.9
53 SCHMIDT, Kalysta Dimond HS 57 32:40.2 47 0:20:50.7 0:53:30.9 0:12:30.8
54 FERREE, Hannah West Valley HS 56 32:35.7 50 0:20:55.5 0:53:31.2 0:12:31.1
55 MILLER, Jaime Skyview HS 45 31:06.6 75 0:22:34.6 0:53:41.2 0:12:41.1
56 KARNS, Brittany Lathrop HS 61 33:10.8 43 0:20:38.7 0:53:49.5 0:12:49.4
57 BANKS, Jodie West Anchorage HS 50 32:02.3 70 0:22:11.3 0:54:13.6 0:13:13.5
58 FERRY, Grace Palmer HS 59 32:54.0 61 0:21:25.0 0:54:19.0 0:13:18.9
59 MORRIS, Kim Dimond HS 58 32:45.9 63 0:21:37.0 0:54:22.9 0:13:22.8
60 MOEGLEIN, Morgan Colony HS 62 33:28.7 55 0:21:15.2 0:54:43.9 0:13:43.8
61 HALPIN, Samantha Homer HS 64 34:18.0 41 0:20:36.6 0:54:54.6 0:13:54.5
62 CALDWELL, Suzanna Wasilla HS 59 32:54.0 69 0:22:10.5 0:55:04.5 0:14:04.4
63 BABCOCK, Allie Lathrop HS 63 33:50.7 68 0:22:05.5 0:55:56.2 0:14:56.1
64 KELLER, Heidi Soldotna HS 67 34:38.3 64 0:21:42.9 0:56:21.2 0:15:21.1
65 PACE, Jessica Colony HS 65 34:30.1 66 0:21:54.3 0:56:24.4 0:15:24.3
66 HALL, Shauna Kenai Central HS 69 34:49.5 72 0:22:19.4 0:57:08.9 0:16:08.8
67 ADERHOLD, Kasey Homer HS 71 35:16.8 65 0:21:53.8 0:57:10.6 0:16:10.5
68 FERRY, Anne Palmer HS 75 35:51.4 59 0:21:20.7 0:57:12.1 0:16:12.0
69 ARSENAULT, Sara Homer HS 68 34:39.1 76 0:22:57.7 0:57:36.8 0:16:36.7
70 BICKFORD, Casey Su Valley HS 73 35:39.7 74 0:22:31.7 0:58:11.4 0:17:11.3
71 LEINER, Rosalie Palmer HS 66 34:34.6 80 0:23:42.3 0:58:16.9 0:17:16.8
72 DOLECKI, Ayla Su Valley HS 77 36:11.3 71 0:22:17.0 0:58:28.3 0:17:28.2
73 HAMLER, Hannah Su Valley HS 72 35:25.3 77 0:23:07.7 0:58:33.0 0:17:32.9
74 WARREN, Claire Colony HS 84 38:20.4 39 0:20:31.4 0:58:51.8 0:17:51.7
75 SUMMER, Rebekah Kenai Central HS 74 35:41.4 78 0:23:12.9 0:58:54.3 0:17:54.2
76 MCLEAN, Nellie Bartlett HS 70 35:01.9 83 0:23:58.9 0:59:00.8 0:18:00.7
77 KLAWITTER, Jorin Colony HS 83 37:49.1 62 0:21:31.6 0:59:20.7 0:18:20.6
78 CUNNINGHAM, Katie Palmer HS 76 36:01.8 79 0:23:21.7 0:59:23.5 0:18:23.4
79 PECK, Katie Seward HS 78 36:12.0 82 0:23:52.3 1:00:04.3 0:19:04.2
80 HAMRICK, Summer Bartlett HS 80 36:40.1 85 0:24:12.8 1:00:52.9 0:19:52.8
81 KARNS, Olivia Lathrop HS 85 38:39.6 73 0:22:20.2 1:00:59.8 0:19:59.7
82 MCQUOWN, Jasmine Palmer HS 81 37:25.4 81 0:23:45.0 1:01:10.4 0:20:10.3
83 MATIYA, Kira Kenai Central HS 82 37:31.4 84 0:24:09.1 1:01:40.5 0:20:40.4
84 APPERSON, Heather Seward HS 79 36:27.8 93 0:25:56.6 1:02:24.4 0:21:24.3
85 DANZL, Kathy Wasilla HS 86 39:04.0 88 0:24:47.8 1:03:51.8 0:22:51.7
86 SIMPSON, Ali Skyview HS 87 39:32.0 87 0:24:40.0 1:04:12.0 0:23:11.9
87 HOLTZHEIMER, Greta Bartlett HS 89 40:14.2 90 0:25:13.8 1:05:28.0 0:24:27.9
88 LYNCH, Jae Wasilla HS 88 40:13.7 91 0:25:20.6 1:05:34.3 0:24:34.2
89 SUMMER, Jessica Kenai Central HS 90 41:23.2 89 0:25:05.2 1:06:28.4 0:25:28.3
90 HUNNER, Katy Wasilla HS 92 42:17.0 86 0:24:23.8 1:06:40.8 0:25:40.7
91 CONRAD, Amanda Wasilla HS 91 42:08.7 92 0:25:26.7 1:07:35.4 0:26:35.3
92 MANNIX, Tazlina Su Valley HS 6 26:28.9 DNF
93 VILTRAKIS, Lindsey Eielson HS DNF 22 0:19:00.6
94 ANGSTADT, Candi Bartlett HS DNF 51 0:20:56.6
95 ALLEN, Tasia Kenai Central HS DNF 94 0:26:40.2
Boys Skimeister Standings
Rank Name Team Skate Place Skate Time Classic Place Classic Time Combined
Time
Time
Behind
1 HINCKLEY, Mike Service HS 2 0:28:13.0 2 22:06.6 0:50:19.6 0:00:00.0
2 SINGLETON, Justin Chugiak HS 1 0:28:02.2 5 22:39.4 0:50:41.6 0:00:22.0
3 CLARK, Daniel East Anchorage HS 3 0:28:42.9 1 22:00.3 0:50:43.2 0:00:23.6
4 JOHNSON, Matthew Service HS 4 0:28:43.2 2 22:06.6 0:50:49.8 0:00:30.2
5 BRODA, Brett Lathrop HS 7 0:28:55.0 4 22:30.2 0:51:25.2 0:01:05.6
6 BERRY, Nate Chugiak HS 5 0:28:46.3 6 22:48.3 0:51:34.6 0:01:15.0
7 TREINEN, Max West Anchorage HS 6 0:28:48.9 7 23:00.2 0:51:49.1 0:01:29.5
8 JOHNSON, Patrick Service HS 8 0:29:13.2 14 23:32.7 0:52:45.9 0:02:26.3
9 ITO, Daichi Service HS 9 0:29:27.6 13 23:25.9 0:52:53.5 0:02:33.9
10 WISE, Ross Colony HS 13 0:29:57.0 8 23:01.6 0:52:58.6 0:02:39.0
11 CHERRY, Jesse Chugiak HS 11 0:29:48.7 10 23:12.4 0:53:01.1 0:02:41.5
12 GILLIS, Anders West Valley HS 12 0:29:53.0 9 23:09.6 0:53:02.6 0:02:43.0
13 LOWEN, Bryan Dimond HS 10 0:29:44.5 17 23:48.9 0:53:33.4 0:03:13.8
14 KOSEDNAR, Chris East Anchorage HS 17 0:30:15.5 11 23:18.2 0:53:33.7 0:03:14.1
15 SCHMIDT, Loren Lathrop HS 14 0:30:02.9 16 23:38.9 0:53:41.8 0:03:22.2
16 CARLSTROM, Josh West Valley HS 16 0:30:12.9 19 23:59.2 0:54:12.1 0:03:52.5
17 MELMS, Zak Service HS 15 0:30:10.2 24 24:12.8 0:54:23.0 0:04:03.4
18 WOLFE, Nathan East Anchorage HS 19 0:30:47.9 18 23:53.9 0:54:41.8 0:04:22.2
19 FAY, Colin Chugiak HS 25 0:31:44.3 15 23:32.9 0:55:17.2 0:04:57.6
20 KENT, Mike Kenai Central HS 32 0:32:11.0 12 23:21.9 0:55:32.9 0:05:13.3
21 JONES, Morgan Homer HS 18 0:30:39.4 33 24:56.9 0:55:36.3 0:05:16.7
22 WALTON, Ryan Soldotna HS 26 0:31:45.0 22 24:11.1 0:55:56.1 0:05:36.5
23 BROOKS, William East Anchorage HS 21 0:31:11.3 29 24:46.6 0:55:57.9 0:05:38.3
24 KLAUDER, Kerry Colony HS 24 0:31:34.2 27 24:30.7 0:56:04.9 0:05:45.3
25 DONER, Peter Colony HS 28 0:32:02.7 20 24:02.4 0:56:05.1 0:05:45.5
26 MURPHY, John Chugiak HS 27 0:31:57.3 21 24:09.8 0:56:07.1 0:05:47.5
27 MCCLURE, Ryan Galena/IDEA 23 0:31:28.4 31 24:52.9 0:56:21.3 0:06:01.7
28 OLENDORFF, Stephen Soldotna HS 22 0:31:19.0 34 25:03.0 0:56:22.0 0:06:02.4
29 HULEN, Mason West Anchorage HS 20 0:31:11.0 36 25:15.7 0:56:26.7 0:06:07.1
30 DUDLEY, Kyle Skyview HS 35 0:32:19.7 25 24:17.4 0:56:37.1 0:06:17.5
31 DOUGHERTY, Joe Colony HS 39 0:32:34.4 23 24:12.3 0:56:46.7 0:06:27.1
32 MANDSAGER, Paul Service HS 37 0:32:27.7 28 24:31.3 0:56:59.0 0:06:39.4
33 KING, Noah Skyview HS 33 0:32:13.7 32 24:55.1 0:57:08.8 0:06:49.2
34 SCHAUER, Karl Lathrop HS 48 0:33:02.3 26 24:23.3 0:57:25.6 0:07:06.0
35 GONSKI, Brandon Colony HS 30 0:32:03.3 37 25:22.6 0:57:25.9 0:07:06.3
36 NELSON, Clay Kenai Central HS 46 0:32:49.3 30 24:48.3 0:57:37.6 0:07:18.0
37 MORHAIN, Chris Chugiak HS 29 0:32:03.2 49 25:56.4 0:57:59.6 0:07:40.0
38 LATZ, Kyle Kenai Central HS 36 0:32:22.9 41 25:37.8 0:58:00.7 0:07:41.1
39 ADAMS, Matt Seward HS 34 0:32:16.5 43 25:47.0 0:58:03.5 0:07:43.9
40 BRITTON, Galen East Anchorage HS 43 0:32:47.0 39 25:28.2 0:58:15.2 0:07:55.6
41 MERY, Noah West Valley HS 45 0:32:49.1 38 25:27.9 0:58:17.0 0:07:57.4
42 TODD, Collin West Valley HS 49 0:33:11.7 35 25:08.7 0:58:20.4 0:08:00.8
43 HABIG, Andrew Bartlett HS 41 0:32:43.8 42 25:40.1 0:58:23.9 0:08:04.3
44 BETHKA, Connor Bartlett HS 40 0:32:36.9 48 25:56.3 0:58:33.2 0:08:13.6
45 HABERMANN, Matthew Soldotna HS 42 0:32:45.5 46 25:49.5 0:58:35.0 0:08:15.4
46 MORRIS, Alex Dimond HS 44 0:32:49.0 44 25:47.4 0:58:36.4 0:08:16.8
47 LOKKEN, Tommy West Valley HS 38 0:32:28.8 51 26:18.7 0:58:47.5 0:08:27.9
48 BUKLIS, Steven West Anchorage HS 51 0:33:24.8 40 25:37.0 0:59:01.8 0:08:42.2
49 HUTCHINGS, Nick West Anchorage HS 52 0:33:37.2 50 26:09.5 0:59:46.7 0:09:27.1
50 LITZENBERGER, Spencer Soldotna HS 50 0:33:21.5 54 26:29.4 0:59:50.9 0:09:31.3
51 TEGELER, Luke Colony HS 57 0:34:04.4 47 25:51.3 0:59:55.7 0:09:36.1
52 BANAS, Andy Kenai Central HS 58 0:34:14.9 45 25:49.2 1:00:04.1 0:09:44.5
53 MOXNESS, Anson West Anchorage HS 31 0:32:07.9 67 28:04.0 1:00:11.9 0:09:52.3
54 STODDARD, Wade Lathrop HS 54 0:33:51.1 53 26:23.4 1:00:14.5 0:09:54.9
55 NEWMAN, Jonathan Dimond HS 53 0:33:38.9 55 26:37.8 1:00:16.7 0:09:57.1
56 MONTAGUE, Michael Dimond HS 47 0:32:58.0 63 27:26.9 1:00:24.9 0:10:05.3
57 VIAVANT, Sam West Valley HS 55 0:33:52.7 60 27:08.2 1:01:00.9 0:10:41.3
58 MILLIRON, Max Soldotna HS 60 0:34:36.7 58 26:50.0 1:01:26.7 0:11:07.1
59 STUTZER, Lukas Dimond HS 62 0:35:01.1 56 26:38.0 1:01:39.1 0:11:19.5
60 HINES, Travis Homer HS 61 0:34:55.1 59 26:58.8 1:01:53.9 0:11:34.3
61 SWANSON, Alfred Valdez HS 63 0:35:13.8 57 26:44.1 1:01:57.9 0:11:38.3
62 CHASE, Caleb Soldotna HS 56 0:33:54.6 70 28:07.1 1:02:01.7 0:11:42.1
63 RANDALL, Tanner East Anchorage HS 67 0:36:31.0 52 26:20.6 1:02:51.6 0:12:32.0
64 CASON, Jonathan West Anchorage HS 64 0:35:28.0 63 27:26.9 1:02:54.9 0:12:35.3
65 HENNESSY, Andrew Dimond HS 59 0:34:28.9 72 28:27.5 1:02:56.4 0:12:36.8
66 FERREE, Nick Lathrop HS 66 0:36:09.9 61 27:13.8 1:03:23.7 0:13:04.1
67 BARDARSON, Leif Seward HS 68 0:36:33.9 65 27:30.1 1:04:04.0 0:13:44.4
68 MCCLURE, Jerad Galena/IDEA 65 0:36:07.6 70 28:07.1 1:04:14.7 0:13:55.1
69 THOMAS, Trevor Wasilla HS 69 0:36:38.2 75 28:39.9 1:05:18.1 0:14:58.5
70 COX, Alex Skyview HS 71 0:36:51.2 78 29:04.0 1:05:55.2 0:15:35.6
71 HUNNER, Joe Wasilla HS 75 0:38:03.9 68 28:04.8 1:06:08.7 0:15:49.1
72 REID, D.C. Kenai Central HS 80 0:38:37.6 66 27:38.2 1:06:15.8 0:15:56.2
73 FREY, Jesse Lathrop HS 73 0:37:52.5 74 28:34.3 1:06:26.8 0:16:07.2
74 CHAPMAN, Tyler Palmer HS 79 0:38:30.5 69 28:05.9 1:06:36.4 0:16:16.8
75 SENTA, Brian Palmer HS 74 0:37:52.8 77 28:53.5 1:06:46.3 0:16:26.7
76 APPERSON, David Seward HS 70 0:36:41.0 82 30:15.8 1:06:56.8 0:16:37.2
77 WOOD, Robert Bartlett HS 78 0:38:20.3 76 28:53.2 1:07:13.5 0:16:53.9
78 LOUNSBURY, Levi Nikiski HS 77 0:38:11.9 79 29:04.9 1:07:16.8 0:16:57.2
79 ADAMS, Chad Seward HS 72 0:37:41.6 80 29:47.9 1:07:29.5 0:17:09.9
80 KARNIKIS, Taylor Skyview HS 82 0:39:01.9 73 28:31.6 1:07:33.5 0:17:13.9
81 ANDERSON, Edward Bartlett HS 76 0:38:04.6 83 30:34.9 1:08:39.5 0:18:19.9
82 BAKK, Aaron Nikiski HS 81 0:38:43.4 81 30:07.9 1:08:51.3 0:18:31.7
83 KLEINERT, Simon Skyview HS 84 0:39:16.6 84 30:35.7 1:09:52.3 0:19:32.7
84 RODGERS, Alex Skyview HS 83 0:39:08.0 86 30:47.0 1:09:55.0 0:19:35.4
85 LUTHER, Chris Wasilla HS 86 0:40:47.7 85 30:44.0 1:11:31.7 0:21:12.1
86 WILLARDSON, Joey Palmer HS 87 0:40:48.8 88 31:25.8 1:12:14.6 0:21:55.0
87 SOLIN, Bryce Bartlett HS 88 0:41:46.9 90 32:22.6 1:14:09.5 0:23:49.9
88 MCLEOD, Branden Wasilla HS 85 0:40:00.5 96 34:35.6 1:14:36.1 0:24:16.5
89 ALGER, Zach Palmer HS 91 0:42:59.5 89 31:38.0 1:14:37.5 0:24:17.9
90 KELLEY, Jonathon Bartlett HS 93 0:43:51.2 87 31:12.9 1:15:04.1 0:24:44.5
91 SHARROW, Gabe Wasilla HS 89 0:42:15.2 93 33:22.2 1:15:37.4 0:25:17.8
92 SHEPPARD, Peter Homer HS 90 0:42:29.7 97 35:16.3 1:17:46.0 0:27:26.4
93 MARTIN, Tad Homer HS 92 0:43:16.5 95 34:34.8 1:17:51.3 0:27:31.7
94 REED, Sam Palmer HS 94 0:44:55.8 91 32:56.6 1:17:52.4 0:27:32.8
95 PRIEST, Cody Palmer HS 95 0:45:29.6 94 34:09.0 1:19:38.6 0:29:19.0
96 HAMM, Andy Valdez HS 99 0:48:14.0 92 33:07.1 1:21:21.1 0:31:01.5
97 ROSTOVETSKY, Kirill Valdez HS 96 0:46:09.8 99 36:18.2 1:22:28.0 0:32:08.4
98 FAUST, Ken Seward HS 98 0:47:50.9 98 36:17.6 1:24:08.5 0:33:48.9
99 GOOD, Ryan Valdez HS 97 0:46:25.3 100 37:55.2 1:24:20.5 0:34:00.9
100 KIRKENDALL, Kyle Valdez HS 100 0:56:59.8 102 40:32.1 1:37:31.9 0:47:12.3
101 HALL, Christopher Kenai Central HS DNF 62 27:23.9
102 MOORE, Peter Valdez HS DNF 101 40:06.2