Nordic Ski Club of Fairbanks

Chest Medicine Fairbanks Distance Series #2
Gundeloppet 16.5km Classic, Mass-Start
Sunday, January 25, 2004
Prizes provided by Raven Cross Country

Overall Results


Women's Results
Rank/Name                   Cls ClsRnk     Time        Behind
-------------------------------------------------------------
 1. Karin Gillis            40F   (1)   1:02:24.3           0
 2. Chris Broda             50F   (1)   1:08:32.1     +6:07.8
 3. Lisa Beattie            30F   (1)   1:11:09.8     +8:45.5
 4. Carol Stewart           30F   (2)   1:13:19.0    +10:54.7
 5. Patricia Baer           40F   (2)   1:13:50.0    +11:25.7
 6. Sharon Baker            40F   (3)   1:14:49.0    +12:24.7
 7. Donna DiFolco           30F   (3)   1:17:12.2    +14:47.9
 8. Marylou Burton          50F   (2)   1:19:09.2    +16:44.9
 9. Tina Devine             40F   (4)   1:19:46.2    +17:21.9
10. Jane LeBlond            20F   (1)   1:20:15.3    +17:51.0
11. Beverly Weis            40F   (5)   1:25:11.9    +22:47.6
12. Amy Carroll             30F   (4)   1:32:00.9    +29:36.6
13. Nathalie Morin          40F   (6)   1:36:44.9    +34:20.6
14. Sylvia Slotnick         40F   (7)   1:39:46.8    +37:22.5
15. Leslie Hajdukovich      30F   (5)   1:39:47.4    +37:23.1
16. Corrine Leistikow       40F   (8)   1:50:33.7    +48:09.4
17. Rosalie Morin-Doré      19F   (1)   2:27:00.0  +1:24:35.7
17. Leonie Morin-Doré       19F   (1)   2:27:00.0  +1:24:35.7
=============================================================

Men's Results
Rank/Name                   Cls ClsRnk     Time        Behind
-------------------------------------------------------------
 1. David Edic              40M   (1)     54:59.8           0
 2. Max Kaufman             30M   (1)     57:14.6     +2:14.8
 3. Bad Bob Baker           40M   (2)     57:39.3     +2:39.5
 4. John Heimerl            20M   (1)     59:50.6     +4:50.8
 5. Ken Leary               40M   (3)   1:01:01.5     +6:01.7
 6. Erik Harrington         20M   (2)   1:01:33.6     +6:33.8
 7. Dan Bross               30M   (2)   1:01:37.7     +6:37.9
 8. Stan Justice            50M   (1)   1:04:53.0     +9:53.2
 9. John Estle              50M   (2)   1:05:35.1    +10:35.3
10. Rick Johnson            40M   (4)   1:07:14.5    +12:14.7
11. Stephen Clautice        50M   (3)   1:08:25.4    +13:25.6
12. Kent Karns              40M   (5)   1:09:19.3    +14:19.5
13. Andy Holland            40M   (6)   1:09:59.0    +14:59.2
14. Sven Grage              30M   (3)   1:10:31.6    +15:31.8
15. Fred Raymond            50M   (4)   1:10:38.2    +15:38.4
16. Ray Halderman           50M   (5)   1:10:50.0    +15:50.2
17. Andy Sterns             30M   (4)   1:11:56.8    +16:57.0
18. Ned Rozell              40M   (7)   1:12:09.1    +17:09.3
19. Richard Burton          60M   (1)   1:12:37.4    +17:37.6
20. Jerome Jackson          50M   (6)   1:13:57.1    +18:57.3
21. William Husby           50M   (7)   1:16:18.5    +21:18.7
22. Daniel Johnson          50M   (8)   1:17:00.8    +22:01.0
23. Mike Ruckhaus           50M   (9)   1:17:33.2    +22:33.4
24. Don Lokken              60M   (2)   1:17:42.7    +22:42.9
25. Wayne Weis              40M   (8)   1:17:59.4    +22:59.6
26. Bob Groseclose          50M  (10)   1:18:13.6    +23:13.8
27. Frank Soos              50M  (11)   1:20:49.2    +25:49.4
28. Mike Schmoker           50M  (12)   1:20:59.3    +25:59.5
29. Chris Puchner           50M  (13)   1:21:03.7    +26:03.9
30. Carl Hemming            50M  (14)   1:22:05.3    +27:05.5
31. David Bloom             40M   (9)   1:22:46.7    +27:46.9
32. Joe Hawkins             40M  (10)   1:23:34.3    +28:34.5
33. Gary Nabielski          50M  (15)   1:23:34.6    +28:34.8
34. Terry Schmidt           50M  (16)   1:24:49.2    +29:49.4
35. Dermot Cole             50M  (17)   1:27:58.5    +32:58.7
36. Donovan Granger         40M  (11)   1:29:49.7    +34:49.9
37. Sam Lamont              50M  (18)   1:33:32.0    +38:32.2
38. Bob Moloney             60M   (3)   1:38:41.2    +43:41.4
39. Eric Troyer             40M  (12)   1:50:33.4    +55:33.6